Sesja ciążowa. Jak wybrać odpowiedniego fotografa i jak przygotować się do sesji brzuszkowej

20:32


Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży niewielu rzeczy byłam pewna. Chociaż to spore niedopowiedzenie. Tak naprawdę niczego nie byłam pewna. Wiedziałam już, że może być różnie. Nie robiłam żadnych założeń i planów. 

Byłam pewna tylko jednej rzeczy. 
Byłam pewna, że jeśli wszystko pójdzie dobrze to, tym razem spełnię swoje małe marzenie, którym było zatrzymanie czasu ciąży w pięknych plenerowych kadrach! 

I mogłabym być teraz nad wyraz skromna, ale co będę ściemniała! Uwielbiam te zdjęcia! 

Spełniłam swoje marzenie i teraz muszę szukać chyba większego mieszkania, by pomieścić w ramkach cudowne kadry, wykonane przez Katarzynę Niemiec (TUTAJ możecie do niej zajrzeć). 
Nie będę Wam pisała o tym, że warto pójść w moje ślady. Decyzja należy do Was. My uwielbiamy zdjęcia i uważamy, że nie ma lepszego sposobu na zatrzymanie wspomnień niż fotografia. O tym zresztą pisałam już wielokrotnie, chociażby we wpisie o sesji noworodkowej Małej Zet (o sesji i o jej efektach możecie przeczytać TUTAJ). 

Chciałabym Wam napisać o tym jak przygotować się do sesji ciążowej, by była ona niesamowitym przeżyciem i cudowną pamiątką na długie lata. 


WYBÓR FOTOGRAFA

Wybór fotografa wydaje się bardzo łatwy, ale to tylko pozory. Warto dobrze to przemyśleć. 
Teraz zdradzę Wam pewną tajemnicę! Jeszcze zanim byłam w ciąży powiedziałam sobie, że jeśli jeszcze kiedykolwiek w niej będę to uwieczni ją właśnie Kasia! Ot i marzenie spełnione. 
Czym się kierowałam decydując się by stanąć właśnie przed jej obiektywem? 
Po pierwsze obserwowałam jej prace już od dłuższego czasu. Dzięki temu wiedziałam, że moje i jej poczucie estetyki są bardzo podobne. Wiedziałam, że styl jej zdjęć odpowiada mi całkowicie. Ty też musisz wybrać takiego fotografa, który wykonuje takie zdjęcia, o jakich marzysz. 
Po drugie bardzo ważne jest to czy łapiemy dobry kontakt z fotografem od samego początku. Można to wyczuć już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego. Już podczas pierwszej rozmowy musisz być pewna, że fotograf rozumie Twoje potrzeby, a nie tylko sztucznie przytakuje temu co mówisz. Musisz być pewna, że on jest w stanie pokierować Tobą, a Ty jesteś w stanie się przed nim otworzyć i pokazać emocje, które masz w sobie. Jeśli tylko masz choć cień wątpliwości i wrażenie, że fotograf, z którym rozmawiasz nie do końca rozumie Twoje potrzeby, to znak, że musisz szukać dalej. CZAS WYKONANIA SESJI 
Najlepszym czasem na wykonanie sesji jest przełom 7-8 miesiąca (czyli mniej więcej 30-34 tydzień ciąży). Brzuch jest już ładnie widoczny, a my nie czujemy się jeszcze ociężałe niczym orki wyrzucone na brzeg. Ba, pokusiłabym się o stwierdzenie, że to jest ten ostatni czas kiedy czujemy się bardzo kobieco. Później już może być o wiele ciężej ( i to dosłownie). STYLIZACJE 
Warto tą kwestię przemyśleć wcześniej i omówić razem z fotografem jeszcze przed dniem sesji. Większość osób zajmujących się fotografią ciążową ma nieźle wyposażoną garderobę z przepięknymi, kobiecymi sukienkami, dzięki, którym możemy pokazać to co w ciężarnej kobiecie najpiękniejsze. Wybór dwóch, trzech stylizacji wcale nie jest taki prosty. By nie tracić zbyt wiele czasu w dniu sesji, warto wcześniej z fotografem omówić jaki charakter mają mieć nasze zdjęcia i tym samym stylizację wybrać już wcześniej. 


MAKIJAŻ I FRYZURA 
Warto zadbać również, by i tym zajęli się profesjonaliści. NIby nie to jest najważniejsze, jednak są to elementy, które pięknie dopełniają całą sesję. Dobrze dobrany i wykonany makijaż dodaje pewności siebie, która ma ogromny wpływ na efekt końcowy. 


UBIÓR TATY I RODZEŃSTWA
Nie wyobrażam sobie, by podczas sesji ciążowej nie wykonać zdjęć z Mr Rightem oraz Małą Zet. Ciąża to czas wyjątkowy dla całej rodziny! Dlatego warto również zadbać, by ich stylizacje były dobrane do stylizacji Mamy. Pamiętajmy jednak, by skupić się na stonowanych kolorach, tak by na pierwszym planie jednak nadal była ciężarna kobieta. My zdecydowaliśmy się na look sielsko-anielski! Bose stopy, lniane spodnie, białe sukienki … kocham ten styl! MIEJSCE ZDJĘĆ
Ustalając czas i styl sesji musimy również wybrać miejsce, w którym chcemy wykonać sesję. Miejsce, które będzie pasować do pozostałych elementów i da nam efekt, którego od zdjęć oczekujemy. Warto je również wcześniej wybrać i udać się prosto na miejsce. 

Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać. Mimo wielu spraw, o które warto wcześniej zadbać, to przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że ta sesja ma być dobrą zabawą i piękną pamiątką. Naszą pamiątką, więc powinniśmy się kierować tylko i wyłącznie naszym sercem. 

A teraz zapraszam Was na kilka kadrów z naszej sesji ciążowej. To Cię może zainteresować

0 komentarze

FACEBOOK