A Ty co masz 'Na końcu języka'? Czyli mega zabawna, karciana gra imprezowa!

20:42

A Ty co masz "Na końcu języka"? Czyli mega zabawna, karciana gra imprezowa!

Miałam ten wpis zacząć w ten sposób, że za nami Święta Wielkanocne, a Święta to wspaniały czas by zjeść coś pysznego (np. sernik, bo Wielkanoc bez sernika to nie Wielkanoc! Tegorocznego sernikowego faworyta znajdziecie TUTAJ), wreszcie odpocząć (osobiście polecam klasyczne “kanapowanie” choć wiem, że wielbiciele zdrowego trybu życia właśnie szykują na mnie lincz, ponieważ sernik plus kanapowanie to bardzo nie trendy zestawienie, przecież jest!), ale Święta to również fantastyczny czas, by zacieśnić rodzinne więzi i tak dalej, bla, bla, bla.

W ten sposób miałam zacząć ten wpis w zeszłym tygodniu, ale jakoś tak lenistwo świąteczne mnie ogarnęło i napisałam go dopiero dzisiaj!

Ale jak to mówi moja koleżanka z pracy: nie ma co się zmuszać do czegoś, życie ma być przyjemnością!

Zatem z przyjemnością napisałam ten wpis dopiero dzisiaj i dopiero dzisiaj zdradzę Wam jak bardzo uśmialiśmy się podczas Świąt Wielkanocnych. Powodów do śmiechu dostarczyła nam pewna z pozoru łatwa gra, która obudziła w nas dziwne zwierzaki, które wydają niezidentyfikowane dźwięki typu “przeciągłe yyyyyy”, “co raz wyższe aaaaa” oraz “bulgoczące eeeee”.

Zaciekawiłam Was? No i bardzo dobrze, bo gra jest ciekawa, a nazywa się “NA KOŃCU JĘZYKA” i chodzi w niej dosłownie o to co mamy na przysłowiowym “końcu języka”!

“Na końcu języka” to gra karciana, która składa się z dwóch talii kart: niebieskiej i czerwonej. Każda talia zawiera 88 kart z kategoriami (każda karta ma obrazek - jeden z ośmiu, oraz hasło-pytanie) oraz 8 kart specjalnych. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kart, a zdobywa się je podczas pojedynków z innymi graczami.
Spokojnie zbroje i miecze nie będą Wam potrzebne. Bić będziecie się na “języki”.

Na czym polega gra? Zasady są bardzo proste. Wybieramy jedną z dwóch talii (niebieską lub czerwoną), rozkładamy ją na dwa stosy i kładziemy na środku, tak by każdy gracz miał łatwy dostęp do kart. Po kolei każdy z graczy odsłania jedną z kart i kładzie przed sobą. Gdy dwóch graczy będzie miało karty z tym samym symbolem dochodzi do pojedynku. Pojedynek wygrywa ten, który szybciej poda hasło pasujące do kategorii znajdującej się na karcie przeciwnika.
Nie myślcie, że to takie proste. Pierwszą odpowiedzią na hasło “gorący napój” zazwyczaj jest “yyyy”, a odpowiedzią na hasło “zwierzę domowe” czasami jest “krowa” (tak, krowa to jednak nie zwierze domowe:P).

“Na końcu języka” to bardzo zabawna gra imprezowa, która czasami pokaże nam kto w rodzinie lub wśród przyjaciół jest największym cwaniakiem. U nas na miano to zasłużyła moja siostra! By zyskać na czasie i szybko zamknąć usta przeciwnikowi szybko na głos czytała hasło, by nas zmylić, że niby już zna odpowiedź! Nie z nami jednak takie numery!
Czy mogę polecić tą grę? Zdecydowanie tak, ale tylko dla osób, które mają spory dystans do siebie i do swojej wiedzy, przemądrzalcy mogą mocno zderzyć się z podłogą, gdy okaże się, że “na końcu języka” mają tylko “yyyyyy” ewentualnie “eeeee”.

A jakie gry karciane Wy lubicie? Chętnie spróbujemy czegoś nowego!

A Ty co masz "Na końcu języka"? Czyli mega zabawna, karciana gra imprezowa!

A Ty co masz "Na końcu języka"? Czyli mega zabawna, karciana gra imprezowa!

A Ty co masz "Na końcu języka"? Czyli mega zabawna, karciana gra imprezowa!To Cię może zainteresować

0 komentarze

FACEBOOK