Marcowe propozycje książek dla dzieci. 'Feluś i Gucio idą do przedszkola', 'Narysuję to co czuję! Moja pierwsza książka o uczuciach'

21:23


Zdradzę Wam coś. Mam układ z Mr Rightem. To układ książkowy. Dostałam pozwolenie na kupowanie dwóch książek miesięcznie. Chyba gościu zapomniał, że właśnie zapełniła nam się ostatnia półka na książki i będzie trzeba dokupić nową. Ale ciiii…. nic nie mówimy. Udajemy, że nic się nie dzieje.

Zapomniał również chłopak, że są jeszcze książki dla Zetki, a na to nie mam bana, więc skrupulatnie powiększamy nasz czytelniczy kącik. Oto jakie nowości książkowe pojawiły się w marcu w biblioteczne Zetki.


Feluś to bardzo rezolutny i przesympatyczny trzyletni chłopczyk. Gucio to jego ukochana przytulanka - miś. Poznajemy ich oboje w momencie, gdy razem wybierają się do przedszkola. Razem z nimi poznajemy wszystkie zakamarki przedszkolne: sale, szatnie, łazienki, poznajemy przedszkolną rutynę: posiłki, drzemki, zajęcia, zabawy, a także wszystkie emocje, które towarzyszą dzieciom w pierwszych (i nie tylko w pierwszych) dniach przedszkola: duma, tęsknota, radość i wiele innych.

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” to dosyć duża (jeżeli chodzi o rozmiar) pozycja, która pomoże przyszłym przedszkolakom, jak i ich rodzicom oswoić się z nową sytuacją, w której już niedługo się znajdą. Przy pomocy pięknych, niezwykle pogodnych i ciepłych ilustracji dzieci mają okazję poznać i oswoić się z wnętrzem przedszkola, zajęciami, które go czekają i uroczystościami, w których już niedługo będą uczestniczyć. Wspólne czytanie książki to również idealna okazja do rozmów dotyczących emocji, które nowe sytuacje wywołują u dziecka.

Czy mogę tą książkę polecić? Z całą pewnością tak. Piękne ilustracje i prosty, aczkolwiek mądry tekst pomaga dziecku w poznaniu przedszkola oraz w oswojeniu emocji, które nim targają. Zetka uwielbia tą pozycję, a to chyba najlepsza rekomendacja.
Emocje to trudny temat. Szczególnie gdy jest się małym dzieckiem, które jeszcze nie potrafi wszystkich emocji nazwać, a jednak te emocje nami targają. Jak emocje oswoić? Najlepiej je najpierw poznać. Z pomocą przychodzi nam książka autorstwa Yasmeen Ismail pod tytułem “Narysuję to co czuję. Moja pierwsza książka o uczuciach”.

Mały człowiek razem z Kicią, Pieskiem i Osiołkiem, bohaterami książki, doświadcza wielu emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. By łatwiej dziecku było emocje przyswoić książka ma formę interaktywną. Każda rozkładówka to inna emocja, przy której dziecko może przy pomocy kredek narysować to co sprawiło, że jest szczęśliwe, smutne, lub podekscytowane.

“Narysuję to co czuję” to nie jest zwykła książka. To książka-kolorowanka, która uczy empatii, rozwija słownictwo i ćwiczy wyobraźnię. Książka w sposób idealnie dopasowany do psychiki dziecka wprowadza go w świat uczuć i emocji.

Jaka jest moja ocena? Jest to raczej książka dla dzieci troszeczkę starszych niż Zetka. Takich, których wyobraźnia potrafi już łączyć emocje z konkretnymi zdarzeniami.


To Cię może zainteresować

0 komentarze

FACEBOOK