Atrakcje za niewielkie pieniądze dla rodzin z dziećmi we Wrocławiu

20:40

Atrakcje dla rodzin z dziećmi we Wrocławiu za niewielkie pieniądze


Jak spędzić dzień we Wrocławiu i nie wydać góry pieniędzy, czyli darmowe wrocławskie atrakcje dla rodzin z dziećmi.


Planujecie wypad na weekend z dziećmi do Wrocławia, ale koszty atrakcji Was przerażają? Wiadomo: zoo to jakaś stówka w plecy za same wstępy, o takich cudach jak lody, balony i inne dziady już nie wspomnę , muzeum to jakieś kolejne 50 dyszek, no do tego trzeba gdzieś spać, a jeść też coś muszą te potwory małe (i duże zresztą też - te duże to zdecydowanie lepiej czasem ubierać niż karmić) . Kupa kasy. To co rezygnujecie z weekendu we Wrocławiu?

Nie róbcie tego. Mam dla Was pomysł na to jak spędzić weekend we Wrocławiu za niewielkie pieniądze i świetnie się bawić. Bo we Wrocławiu jest wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Jest ZOO z afrykanarium, Panorama Racławicka, piękny rynek, Hala Stulecia … Oczywiście za większość z nich trzeba zapłacić złote monety, ale jest jednak taka atrakcja, z której skorzystać mogą mali i duzi, a która jest całkowicie darmowa. Nie, nie ściemniam. Mam dla Was pomysł na wielogodzinną zabawę we Wrocławiu, za niewielkie pieniądze. Chociaż powinnam raczej powiedzieć, że mam dla Was pomysł na atrakcję dla rodzin z dziećmi, za którą nie zapłacicie nic!

Wrocławskie Krasnale!


Bo wrocławskie ulice opanowały małe ludki w spiczastych czapeczkach. Jest ich już ponad 300 (jeśli się nie mylę to na tą chwilę jest dokładnie 342 wrocławskich krasnoludowych obywateli) a z roku na roku przybywa ich coraz więcej, ponieważ każdy wrocławianin może nowego krasnala “zaprosić” do swojego domu (o tym jak można postawić nowego krasnala przeczytacie tutaj: WROCŁAWSKIE KRASNALE). Kryją się w uliczkach, zakamarkach, jedne w cieniu murów i murków klikają na laptopie, inne próbują przesunąć latarnię, a jeszcze inne chcą podarować Ci pięknego słonecznika. Skorzystaj i znajdź, go aby przyjąć ten pachnący prezent. Nie myśl, że to takie proste. Proste, to jest raczej przeoczenie tych małych gości. Jak można bawić się z wrocławskimi krasnalami:

  • “Kto pierwszy zauważy krasnala” - idziecie wszyscy razem i wygrywa ten, kto pierwszy zauważy krasnala. ‘
  • “Kto znajdzie ich więcej” - tego chyba nie trzeba tłumaczyć?
  • “Mała rodzinna rywalizacja” - możecie podzielić się na dwa zespoły i wyznaczyć limit czasowy, np. która drużyna znajdzie więcej krasnali w ciągu dwóch godzin (nie oszukujemy robimy zdjęcia wrocławskim krasnalom;), lub wyznaczyć możemy limit krasnali: wygrywa ta drużyna, która pierwsza znajdzie 20 krasnali
  • “Kto pierwszy ten lepszy” - modyfikując pierwszą zabawę, można ustalić, że wspólnie szukamy 20 krasnali, ten kto najwięcej razy zauważy krasnala jako pierwszy wygrywa.

My całkiem niedawno przekonaliśmy się, że wrocławskie krasnale to rewelacyjna atrakcja dla dzieci, za którą w dodatku nie trzeba płacić (więc jest też rewelacyjna dla rodziców;). Szczerze to nie wiemy kto miał większą radochę z szukania tych ludków: my czy Zetka. Biegaliśmy po Wrocławiu z uśmiechem od ucha do ucha.
Nasz wynik? Niestety nie jest imponujący. Znaleźliśmy ich jedynie około 15, taa wiem słabizna. Tłumaczy nas jedynie pogoda. Zimno było jak cholera, nie chcąc ryzykować kolejnej choroby szybko uciekliśmy do restauracji. No dobra Mr Right był głodny, a to równie ważny powód zakończenia zabawy (jak nie ważniejszy).

Pamiętajcie weekednowy wypad i związane z nimi atrakcje nie muszą być drogie. Można świetnie bawić się we Wrocławiu nie wydając grubych hajsów. Szukanie krasnali to fantastyczna zabawa na długie godziny. A Wy mieliście już okazję szukać wrocławskich krasnali? Jaki był Wasz wynik?

Atrakcje dla rodzin z dziećmi we Wrocławiu za niewielkie pieniądze

Atrakcje dla rodzin z dziećmi we Wrocławiu za niewielkie pieniądze
Atrakcje dla rodzin z dziećmi we Wrocławiu za niewielkie pieniądze


To Cię może zainteresować

0 komentarze

FACEBOOK