O tym jak zostałam Damą z wiankiem na głowie! BlogoDamy w Kórniku

20:34


Gdyby ktoś wcześniej zaproponował mi, żebym pojechała na jeden dzień przez pół Polski, żeby spotkać się z osobami, które znam tylko z kart blogowych to bym powiedziała, że chyba na łeb upadł. Pół Polski? Jeszcze to ta połowa Polski do której dojazd z moich stron jest tak z dupy, że masz wrażenie, że szybciej dojedziesz do … kurde nie wiem gdzie. Zabrakło mi pomysłu, bo sprawy dojazdów zawsze zostawiam sympatycznej Pani z GPS-a. Nie ważne. normalnie powiedziałabym NIE MA MOWY.

Na szczęście nie tym razem! Tym razem moja decyzja była tak mega spontaniczna, że w swojej spontaniczności zaskoczyła nawet mnie samą! I wiesz co? To była świetna decyzja!

Dzięki niej mogłam wziąć udział w spotkaniu BLOGODAMY w Kórniku, czyli jednym z najlepszych spotkań blogerskich na jakich byłam.

A wiecie kto był sprawcą tej decyzji? Dwie świetne kobiety. Z pierwszą z nich znam się już od jakiegoś czasu i muszę Wam zdradzić, że mamy ze sobą bardzo wiele wspólnego. Mamy tak samo na imię. Nasi mężowie również. Obie mamy łobuzerskie Córeczki. Obie jesteśmy molami książkowymi. Nawet obie jesteśmy blondynkami. Sami rozumiecie, że skoro Ona organizowała spotkanie to nie mogło mnie tam nie być! Magdo ze Zwykła Matka, rzecz jasna o Ciebie chodzi. Drugą autorkę tego zamieszania - Agnieszkę z Instrukcję Poproszę miałam przyjemność poznać osobiście dopiero na spotkaniu i mam nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.


Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i odwaliły kawał genialnej roboty! Czapki z głów, kłaniam się w pas i nieśmiało pytam kiedy powtórka! Ale na razie wróćmy do tego co było, a o przyszłe spotkania pomolestujemy je później.

Za gościnność wielkie podziękowania należą się Restauracji Ventus, która na czas spotkania udostępniła nam przestronną i przeszkloną salę z pięknymi dekoracjami (moje serce skradła podwieszana dekoracja nad stołem). Restauracja zadbała jednak nie tylko o walory estetyczne, ale również (a może głównie) o walory smakowe. Nasze brzuchy zapełniały zdrowe fit pyszności ze szwedzkiego stołu, który znajdował się obok wejścia na taras (swoją drogą on również był do naszej dyspozycji), ciasta, kawa, herbata, woda z cytryną. Mówię Wam, nie było szans wyjść głodnym.

O naszą spokojną głowę i świetną zabawę dla naszych rodzin zadbała Gmina Kórnik. Za sprawą władz miasta Zetka wraz z innymi dzieciakami mogła szaleć na basenie, a następnie zwiedzić Zamek Kórnicki (chociaż z tego drugiego to bardziej cieszył się Mr Right).Gdy dzieciaki pluskały się w basenie dając wycisk swoim Ojcom, my miałyśmy okazję uczestniczyć w warsztacie pod tytułeolera ja do dzisiaj zastanawiam się kto był pod łóżkiem! Ups, ale Wy nie wiecie o co chom: “Rzecz o Katharsis w storytellingu na usługach bloga”. Pewnie się zastanawiasz o co chodzi? Spoczko. To bardzo proste. Otóż niezwykle charyzmatyczny facet, Adam Pioch, wbił nas w fotele, ucząc jednocześnie tego jak my mamy zaciekawiać i wbijać w fotele Was! Słuchajcie Adam, jako przykład opowiedział nam historię o Ani i psie, chdzi. No cóż kiedyś Wam opowiem.
Drugim niezwykłym punktem programy dla Blogodam były warsztaty z Gretaflowers. To właśnie podczas tych warsztatów powstały piękne wianki, które mogliście podziwiać na profilach FB i IG. Słuchajcie te zajęcia były rewelacyjne! Coś zupełnie innego, czego jeszcze nigdy nie robiłam. Serio. Ja Magdalena Mamatorka mimo iż jestem 100% dziewczyną nigdy, przenigdy nie plotłam wianków. Jedyne co plotłam całe życie to “trzy po trzy”. A tu proszę! Zrobiłam wianek. Swój pierwszy w życiu i byłam z niego mega dumna. Ale to oczywiście nie udałoby mi się, gdyby nie dokładne instrukcje, takie krok po kroku jak dla totalnych beztalenci, które z niezwykłą cierpliwością przekazywała nam Pani Karolina. Te warsztaty wprowadziły totalny luz i wspaniałą atmosferę. No dawno się tyle nie uśmiałam co podczas robienia tego wianka. Super sprawa i rewelacyjne efekty.

A wiecie co było najlepsze, że mając te wianki na głowie przeparadowałyśmy przez pół Kórnika wzbudzając niemałą sensację. No weź to sobie wyobraź: 20 dorosłych kobiet z wiankami na głowie maszerujących do kórnickiego Arboretum, gdzie mimo niesprzyjającej pogody każdej z nas miała okazję pozować do zdjęć wśród kwitnących magnolii. Sesję wykonała bardzo zdolna Pani fotograf Agnieszka Marciniak. Nie bez powodu mówię, że zdolna bo nawet moje zdjęcie wyszło świetnie (oj tak wiem, nieskromna jestem, ale na niewielu zdjęciach wyglądam dobrze, a na tym tam ;)

Po wspaniałej wycieczce do Arboretum wróciłyśmy (w wiankach oczywiście) do restauracji, gdzie czekał na nas pyszny i zdrowy tort wykonany przez BezCukiernia , a także moc prezentów od naszych sponsorów.


Słuchaj, to nie było moje pierwsze spotkanie blogerskie, ale na pewno jedno z najlepszych. Serio. Wiesz dlaczego? Po pierwsze towarzystwo było pierwsza klasa i sporej części dziewczyn nie miałam jeszcze okazji poznać na żywo aż do tego wydarzenia. Po drugie bardzo ciekawe warsztaty: pierwsze bardzo merytoryczne, drugie bardzo odprężające. Po trzecie: mimo dużej ilości “nauki” było również dużo czasu na integrację, ponieważ spotkanie nie było przeładowane prelekcjami. Po czwarte: sponsorzy przekazali cudowne upominki, a raczej prezenty, bo ich wielkość i ilość była ogromna (a poza tym książki i gry to coś co kocham). Po piąte i najważniejsze: organizatorki są the best! Madzia i Aga ogromny szacunek dla Was, za to że do pracowałyście wszystko w najmniejszych szczegółach! Jestem pod wrażeniem i cieszę się, że mimo odległości, którą musiałam pokonać zdecydowałam się być z Wami. Od razu Wam mówię, że piszę się na kolejną edycję.

Wspominałam Wam o towarzystwie? No wspomniałam, bo bez dobrego towarzystwa nie ma dobrego spotkania. Cieszę się, że część z Was udało mi się spotkać ponownie i że sporą część z Was mogłam poznać.

Agnieszka – Agumama
Agnieszka –Rodzicielnik.pl
Agnieszka – Mała rzecz a cieszy
Alina – alinadobrawa.pl
Angelika – Birginsen
Basia – Pierwsze kroki
Karolina  – Nasze Bąbelkowo
Magda – TosiMama
Magda – Mama Kreatywna
Weronika – Budująca Mama
Wioletta – Mama bloguje

To Cię może zainteresować

0 komentarze

FACEBOOK