Jeżeli miałabym wybrać prezent na Dzień Matki to poproszę o ...

20:32


Zbliża się Dzień Matki. Dla zapominalskich pozwolę sobie przypomnieć, że to najwspanialsze z najwspanialszych Świąt - zaraz po Bożym Narodzeniu, bo wtedy prezenty są większe - przypada jak co roku zresztą 26.05, czyli za dni 8. Dokładnie rzecz biorąc w przyszły piątek. Ta ja wiem, Wy jesteście Mamami, Wy to wiecie. Tak, wiem Mamy nie zapominają o tym dniu nigdy, ever, nerver, prędzej zapomną o zabraniu dziecka z wózka sklepowego, niż o tym, że dzień Matki jest. Ale wiesz, jakby się znalazła jakaś Nie-Matka to warto jej przypomnieć. Albo o Tatuś, który ma za zadanie w imieniu dziecka gifta jakiegoś zapodać. O to temu warto przypomnieć, co by sobie nie narobił kolejnego minusa, który wspominany będzie mu przy każdej kłótni do końca jego życia (Kobieta pamiętliwa bestia jest!).

No to sprawę daty mamy już załatwioną.
Teraz czas na pomysły na prezent.

Ciężka sprawa. Dużo tego. I prezentów ciekawych dużo. Ale też wpisów na ten temat dużo. Kwiaty, mega ciacho, fotoksiążki, kosmetyki, karnet do SPA, biżuteria, a może nawet biżuteria z grawerem, a może coś handmade … Tak, dużo tego.

Ale wiesz ja to bym chciała coś innego. Coś takiego zupełnie innego, ale mega praktycznego. Ja to bym sprezentowała każdej Mamie, taki magiczny pilot. Pilot do obsługi dziecka, który ma takie cudowne funkcje jak:

  • przycisk “wyciszania głosu” na pilocie do obsługi dziecka- ale wiesz nie tak na stałe, tak do użycia raz dziennie, no góra dwa, kiedy dziecku włącza się opcja “jęcząco-wajającej gąsienicy uczepionej do Twoich stóp”. Tak, każde dziecko przynajmniej raz dziennie przechodzi taką fazę, a przez to przynajmniej raz dziennie chcemy wyskoczyć przez okno. Niestety w moim wypadku to bez sensu. Mieszkam na pierwszym piętrze. Co najwyżej nogę bym sobie złamała. To byłoby jeszcze gorsze. No weź wyobraź sobie “jęcząco-wajającą gąsienicę uczepioną do gipsu”. Ah pilocie, gdzie jesteś.
  • Słuchawki wygłuszające jako akcesoria dołączone do pilota w wersji DE LUX- o to taka alternatywa dla punktu pierwszego, bo wiesz te słuchawki nie dla dziecka, tylko dla Mamy mają być!
  • przycisk “drzemki” dołączony do piżamy dziecka- no przyznaj, że przynajmniej raz w życiu chciałaś by dziecko dało Ci jeszcze 5 minut pospać, a ono bezlitośnie o 6:00 rano domagało się Twojej uwagi, nie zważając na to, że dwie godziny wcześniej (czyli o 4:00) też tej uwagi chciało. A teraz wyobraź sobie, że masz magiczny pilot, w którym oprócz “wyciszania głosu
  • przycisk - karnet opiewający na 10 zmian nastroju dziecka do wykorzystania przez pół roku - a teraz wyobraź sobie taką sytuację: jesteś na zakupach, Twój Maluch nagle wpada w pełną histerię, jest płacz, jest słowo “nie” powtórzone pierdyliard razy, wszelkie mądre porady wyczytane w necie o tym jak to trzeba z dzieckiem rozmawiać w takich chwilach i tłumaczyć emocje można sobie głęboko w dupe schować, bo do dziecka w tym momencie nie dociera nic, no ogłuchło jakby czy co (no w sumie jakbym ja się tak darła to też bym ogłuchła). W sumie arsenał Twoich pomysłów na rozładowanie sytuacji się wyczerpał. Ale jest ON. Pilot magiczny. Wybawiciel. Przyciskasz ten jeden, jedyny guzik i …. dziecko jak anioł normalnie. Znaczy się, dalej upiera się, że domestos to świetna zabawka, ale już przynajmniej się nie drze, a ciekawskie dusze poszły kupować makaron. Ahh bajka.  
  • wehikuł czasu - no dobra, narzekać możemy na te nasze dzieci ile wlezie. Mogą nas wkurzać okropnie, ale nie ma chyba Matki, której nie żal byłoby tego uciekającego szybko czasu. To starszny kolokwializm, ale to prawda, że dzieci tak szybko rosną. A my? My tęsknimy za tymi maleńkimi stópkami, za tymi drobnymi rączkami, za tym nieporadnym pełzaniem, pierwszymi krokami. Oj przydałby się taki przycisk, który przeniósłby nas w czasie, by znów zobaczyć jakie malutkie były te nasze Łobuziaki.


Taki pilot to marzenie. Niestety nikt go jeszcze nie wymyślił. Nikt nie wyłączy na chwilę głosu dziecka, nikt nie zmusi go by jeszcze pospało, a tym bardziej nikt nie da nam ponownie przeżyć danej chwili. Nie zatrzymamy czasu, ani tym bardziej go nie cofniemy.

Jest jednak coś co możemy sobie i swoim Mamom dać z okazji Dnia Matki. Nie nie mam na myśli kwiatów, czekoladek, kosmetyków czy biżuterii. Podarujcie sobie coś o wiele bardziej cennego.
Podaruj swojej Mamie i sobie CZAS.

CZAS PRZYSZŁY. By tych chwil do, których kiedyś będziemy chciały wracać było jak najwięcej. Jak to zrobić? To bardzo proste. Podaruj swojej Mamie i sobie również “karnet” na wizytę u ginekologa. Możesz go dorzucić do tych czekoladek, a możesz w ten sposób rozwinąć wspólną popołudniową kawę. Lubisz spędzać ze swoją Mamą czas? Więc postaraj się by tego czasu było jak najwięcej.

Dziwny prezent? Mówisz, że nieco kontrowersyjny? Nie powinien taki być. Bo ginekolog, badania ginekologiczne to część naszej kobiecości. Tak! Jesteś kobietą? Oczywiście, że jesteś, więc zadbaj o swoją kobiecość i kobiecość swoich bliskich kobiet. Zadbaj o siebie kompleksowo. Pamiętaj, że tak samo jak chodzimy do stomatologa by dbać o zęby, do lekarza rodzinnego gdy dopadnie nas przeziębienie, a nawet do fryzjera gdy włosy zaczynają żyć własnym życiem, tak samo powinnyśmy raz do roku udać się do ginekologa na badania profilaktyczne. Bo profilaktyka to połowa sukcesu. Profilaktyka da nam to co najcenniejsze CZAS.

Kochane moje ten post nie powstał od tak sobie. Ten post powstał dzięki Asi z My Na Swoim,  która zorganizowała akcję dotyczącą raka szyjki macicy “Nie wstydzę się być Kobietą”. Naprawdę chciałabym Was zachęcić do tego, by badać się regularnie, ale też do tego by pilnować bliskie nam osoby, by zadbały o siebie. Ja wierzę, że tak jak Ja i Moja Mama, wiecie o tym doskonale i badacie się regularnie tak jak my, ale wiem też, że są osoby, które do ginekologa wybierają się tylko gdy są w ciąży, a to zdecydowanie za mało. Bardzo, bardzo za mało.

Przyłączcie się do akcji i pomóżcie nam dotrzeć do tych osób. Bo najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki niej zyskać możemy to co najważniejsze CZAS dla swoich bliskich.

Za grafikę dziękujemy Rudoróż


To Cię może zainteresować

0 komentarze

FACEBOOK