Uważaj na to zachowanie Twojego dziecka

20:33


Gdybym wiedziała o tym wcześniej, pewnie wielu nieprzyjemności udałoby mi się uniknąć. Niestety. Człowiek uczy się na błędach, a moje błędy były spektakularne. Ostatnie zdarzenia są tego świetnym przykładem. Przykładem na to by zwracać uwagę na niepokojące zachowania swoich dzieci. Szczególnie na to jedno zachowanie.

Nie wiem jak Ty, ale ja obcykane miałam i nadal mam wszystkie symptomy i nietypowe zachowania, na które mam zwracać uwagę u dziecka. Miałam je opanowane jeszcze przed porodem. Słuchałam co mówią inni, bardziej doświadczeni. Czytałam co mądrego mają mi do powiedzenia książki i artykuły. Wiesz, żeby niczego nie przeoczyć. Wszystko w małym paluszku mieć i takie tam. Mało brakowało a machnęłabym sobie jakąś listę na lodówkę. No dobra na lodówkę to może nie, ale w telefonie by nie zaszkodziło. Dobra na szczęście jeszcze tak nie sfiksowałam, aż taka psychopatyczna nie jestem. Listy nie mam, ale czujna jestem jak pies! Nie tam jakiś mały york czy inny maltańczyk, ale taki porządny owczarek czy inne wielkie bydlątko.

No bo nasłuchałam się tych wszystkich mądrych słów. Każdy chciał mi coś powiedzieć. No i super. Bardzo sobie to chwalę.

Gorączki, wysypki, nagły spadek energii, nadpobudliwość, a także kuszące krzesła, rogi stołów, drobne elementy, baterie … wymieniać można bez końca. Każda mama to wie, bo wszystko to powtarzane jest wielokrotnie przez różne osoby.

Mam tylko pytanie, skoro o tak wielu rzeczach się mówi, dlaczego o tej jednej tak ważnej rzeczy nikt nie wspomniał! NIKT! Ani jedna osoba nie wspomniała, że TO wróży wszystko co najgorsze, że należy wystrzegać się tego jak ognia!

Nikt nie wspomniał, że u dziecka najgorsza jest CISZA!

W ciszy kryją się najgłupsze pomysły ever. 5 minut, ba 2 minuty ciszy zazwyczaj oznaczają minimum 15 minut (a w skrajnych przypadkach 1h) ratowania sytuacji przez mamę. Przez ratowanie sytuacji mam na myśli: sprzątanie, mycie, pranie, wycieranie i inne takie atrakcje, które przecież każda mama uwielbia i o których marzy po nocach (tak, to była ironia;). Dlatego jeżeli Twoje dziecko znika z Twojego pola widzenia na dłużej niż 2 minuty, a podczas tych 2 minut ilość wydawanych przez nie dźwięków zmniejsza się przynajmniej o połowę to … nie wróży nic dobrego, więc pędem szukaj tego małego rozbójnika, bo czarcia dusza już szykuje Ci diabelską niespodziewankę! To samo dotyczy się nagle zamykających się drzwi od dziecięcego (i nie tylko dziecięcego) pokoju - to już zachowanie wysoko alarmujące! Pamiętaj o tym! Tak ja wiem, że my Mamy marzymy o ciszy, nic tak bardzo nas nie jara jak chwila spokoju, ale nie daj się zwieść, w tej CISZY, kryją się złowieszcze sygnały. Jeśli je zlekceważysz (tak jak zdarzyło się mi - niestety nie raz) możesz zastać takie widoki jak: pomalowaną całą twarz cieniem do powiek, dodam, że cień ten był brązowy (Zetka chyba zatęskniła za letnią opalenizną) lub krem na odparzenia wsmarowany w … szczoteczkę do zębów (no bo przecież tubka była podobna) - pozbycie się go ze szczoteczki jest praktycznie niemożliwe, tłuste cholerstwo. Ewentualnie możesz spotkać swojego dwulatka na blacie w kuchni lub … wysypującego i wyjadającego surowy makaron z szafki i takie tam inne cudowności, które zagotowują krew w żyłach.


Droga Mamo, otóż dobrze Ci radzę! Cokolwiek myślisz na temat CISZY
PAMIĘTAJ:
CISZA TO TWÓJ WRÓG


A Ty jakie masz doświadczenia z CISZĄ?

To Cię może zainteresować

6 komentarze

 1. Ostatnio wykremowana od włosów po spodnie moim nowo kupionym kremem do stóp. Ledwo położylam na szafce i poszlam resztę zakupów wyjąć i do szafek porozkładać. Miło, że krem miał cytrynowy zapach. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas jak jest cisza tzn, że ktoś coś kombinuje :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze i niezmiennie. Sama jak sobie przypomnę co ja odpierdzielałam jak byłam cicho to aż mnie mrozi na myśl o tym co Blania będzie odwalać. Raz się po cichu bawiłam w reklamę podpasek Always za pomocą tuszu kreślarskiego i chusteczek. Tak mi wybuchł ten tusz w rękach, że zachlapał na zielono pół, świeżo odmalowanego pokoju. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Ciebie to niezła agentka była :P uważaj na Blanię bo jak będzie miała pomysły po Tobie to będziesz miała pełne ręce roboty :P

   Usuń

FACEBOOK