Życie na haju. Historia własna

15:20


Dzisiaj dzień kobiet. 
To, tak gwoli ścisłości, gdyby ktoś z Was zapomniał. Oczywiście nie mówię tu o Paniach. My nie zapominamy! Nie zapominamy również o tym, że Wy Panowie zapominacie. Zatem dla tych, którzy właśnie zapomnieli i nie mają jeszcze czekoladek, kwiatków itp przypominam raz jeszcze: Dzisiaj jest dzień kobiet, więc zmykać do sklepów bo jak nie, to będzie “dym”.

Ok, pomogłam? Pomogłam. Starczy tego dobrego. Koniec ze wspieraniem mężczyzn.

W końcu dosyć się nasłuchamy na nasz kobiecy świat, że niezrozumiały, że zmienny, że hormony nami rządzą, że dogadać się nie można. Ogólnie katastrofa, makabra i tragedia w 3 aktach. No ale chwila, chwila, Panowie. Wy myślcie, że nam jest tak super łatwo z nami samymi? Bo według Was kobieta to zgrabne cycki i tyłek, trochę włosów i jakieś seksowne wdzianko na grzbiecie, a w razie gorszego humoru czekolada w ręce.Tak właśnie myślicie? Guzik prawda! Zacznijmy od tego, że czekolada i zgrabny tyłek się wykluczają! Wracając jednak do tematu.

My kobiety jesteśmy jak Drink.

Kto wie coś na temat robienia koktajli, to zdaje sobie sprawę jak trudna to sztuka! Odpowiedni dobór składników, właściwe proporcje, właściwa temperatura. O, Kochani ciężka to sprawa. A my kobiety musimy wymieszać wiele składników i to koniecznie w odpowiednich proporcjach, w innym wypadku następuje wybuch wulkanu. Mało tego, na każdy tydzień, a czasami  nawet na każdy dzień potrzebujemy innego stężenia poszczególnych elementów. Inna mieszanka latem, inna zimą, inna w pracy, inna z dziećmi, inna na początku cyklu menstruacyjnego, inna pod koniec i tak wymieniać można bez końca. 
Weź się tego człowieku naucz! No nie ma mowy.

Prawdziwa kobieta musi połączyć w jednej osobie:

  • Kopciuszka (ale tego zanim spotkała Księcia)- inaczej dumnie zwanego Panią Domu. Dumne możemy być, a i owszem jak wieczorem będziemy mogły się pochwalić, że wreszcie nasze cztery kąty nadają się do użytku, a rodzina nie łazi za nami i nie jęczy czegoś w stylu “jeść”, “co na kolację” itp. Dodatkowo jeszcze z listy "konieczne do zrobienia" odhaczyłaś pranie, podlewanie kwiatków, zakupy i jeszcze kilka innych “przyjemności”, a co najważniejsze gdy to wszystko zrobiłaś to nie rąbnęłaś twarzą o posadzkę.
  • Strażniczkę Domowego Ogniska - taka zakamuflowana nazwa Pani Domu, wszystko sprowadza się do tego by mężowi i dzieciom żyło się dobrze, a jak o to zadbamy to możemy pomyśleć o sobie.
  • Woła roboczego- oficjalna nazwa to Pracownik. Nie ma zlituj się nikt taryfy ulgowej nam nie da. Jak to mówią “bez pracy nie ma kołaczy”, tylko ja się pytam, gdzie do cholery te kołacze? A może i dobrze, że nie ma, bo w ciuchy się nie zmieścimy. Zatem zakasać rękawy trzeba i do Mordoru się udać dnia każdego, by na hipotekę zarobić.
  • Kochankę - tak, to jest ta funkcja, którą faceci u nas lubią najbardziej (zaraz za tą funkcja odpowiedzialną za obiad). Chociaż przyznać trzeba, że to całkiem przyjemna rola, ale ciii. Faceci nie mogą się dowiedzieć, bo jeszcze wyjdzie na jaw, że powiedzenie “jak dbasz tak masz” nie ma tutaj zastosowania i przestaną się starać!
  • Matkę - najpierw same lecimy do tej funkcji jak ćma do lampy, a później się dziwimy, że poparzone jesteśmy. Bo się nie wyspałyśmy, bo nie mamy dla siebie czasu, bo siedzimy tylko w zabawkach, bo we włosach mamy kaszkę, bo na pamięć znamy dziecięce piosenki. Ale to nic! Przy każdej okazji szczerzymy zębiska z radości do tych naszych Potworków i dajemy tej funkcji zawładnąć całym naszym życiem, no może w 80%. W końcu bycie Mamą, to najlepsze co mogło nas spotkać.
  • Damę - szpilki na nogi, włosy ułożone, cycki do przodu. Pamiętasz to jeszcze? Ja też nie! Spokojnie kiedyś ta funkcja wróci. Będziemy piękne, zadbane, w pięknych ciuchach popijać kawę w pięknej kawiarni i patrząc na Matki z wózkami będziemy skakać z radość, że mamy to za sobą, by za chwilę wybuchnąć płaczem "dlaczego mamy to już za sobą".
  • Dziecko - bo każdy powinien mieć w sobie odrobinę dziecka. Gdybyśmy nie miały tego pierwiastka to nigdy byśmy się nie dogadały z facetami. Dlaczego? Bo oni nie tylko mają w sobie dziecko, oni przez całe życie są dziećmi. Jak to mówią: “jeśli wejdziesz między wrony musisz skrzeczeć tak jak one”, więc musimy mieć w sobie odrobinę dziecka.
  • Kosmetyczkę - niestety coś Panu Bogu nie pykło z nami i musimy spędzi w łazience dodatkowe pół godziny więcej i nakładać te wszystkie mazidła na twarz, by potencjalne spotkanie kogoś nie skutkowało oskarżeniem o próbę morderstwa. Dlaczego? Bo biedaczek zawału dostał, kiedy zobaczył nas naturalnie “piękne”
  • Mediatora - wyobraź sobie starcie: zgrabny tyłek vs czekolada vs napięcie przedmiesiączkowe. Jak wybrnąć z tego impasu! Tych elementów nie da się połączyć! Zjesz czekoladę, żeby złagodzić napięcie, a tu nagle dupa zaczyna żyć własnym życiem. Nie zjesz czekolady, to ze złości rozszarpiesz pierwszą napotkaną osobę. Weź tu się opanuj i wybierz!
  • Tresera Dzikich Zwierząt - tak Panowie o Was mowa. Trafiają nam się Kanapowe Leniwce, uciekające od odpowiedzialności Strusie, agresywne Lwy, zwariowane Pawiany, głuche Koale itp. Wasze Matki płaczą na ślubie, chusteczek brakuje, bo tak żałują, że wyprowadziłeś się z domu, że już należysz do innej kobiety, ale to tylko pozory. W duszy zacierają ręce. Cieszą się, że teraz inna będzie musiała spróbować nauczyć Was tego, czego jej nie udało się przez około 30 lat. Nie podpowie jak, same musimy znaleźć najlepszą metodę: prośba, groźna, czy płacz. Coś zadziałać musi.

I tak mijają nam dni, tygodnie, miesiące i tak dalej, na próbie mieszania tych wszystkich składników tak, by stać się kobietą idealną i nie wyskoczyć do szefa ze smoczkiem gdy się zezłości, a na zakupy nie pobiec w seksownej halce. Próbujemy różne koktajle przyrządzić, testujemy różne proporcje. Od tego wszystkiego miesza nam się w głowie jak po mocnym drinku. Jednak z czasem dochodzimy do perfekcji.

Tej właśnie perfekcji powinnyśmy sobie życzyć!


***


Drogie Panie ponieważ dzisiaj nasze Święto! Z tej okazji życzę nam, by zawsze udawało nam się wymieszać nasze temperamenty i funkcje w idealnych proporcjach, tak by nasze życie było pasmem sukcesów, w każdej dziedzinie!

To Cię może zainteresować

0 komentarze

FACEBOOK