Mężczyźni kontra Amerykańscy naukowcy. Wyniki

20:35
Słynni Amerykańscy naukowcy przeprowadzili niedawno szeroko zakrojone badania. Wnioski jakie wysunęli są zadziwiające. Jednak dzięki tym badaniom człowiekowi w przyszłości będzie żyło się, może nie łatwiej, ale na pewno nieco spokojniej, pod warunkiem, że z godnością będziemy potrafili przyjąć te szokujące informacje, które dzięki tym badaniom ujrzały światło dzienne.

Badacze zajęli się gatunkiem ludzkim, a dokładnie jego brzydszą połową. Bardzo dokładnie poddano badaniom porównawczym wyselekcjonowaną grupę mężczyzn, zróżnicowaną pod kątem wieku, miejsca zamieszkania, wykształcenia, statusu społecznego, koloru skóry, włosów itp. By eksperyment mógł dać pełny obraz rzeczywistości takim samym badaniom poddano grupę kobiet. Grupa ta również była bardzo dokładnie skomponowana i zróżnicowana pod tym samym kątem co grupa mężczyzn.

Badacze byli zaskoczeni wynikami jakie otrzymali. Nie ma jednak możliwości, by się pomylili, gdyż wynik był wyjątkowo jednoznaczny.

Mężczyźni mają gorszy wzrok od kobiet.

To nie jest pomyłka. W każdym przypadku wynik był ten sam! Bez znaczenia czy jest to facet 20, 30 czy 60- letni, czy mieszkający w apartamencie na Manhattanie, czy w igloo na biegunie, czy może w domku na palach w Azji, czy będący biznesmenem z grubym portfelem, który nie wie na co kasę wydać, czy ojcem rodziny z hipoteką na głowie.

Ta wada genetyczna sprawia, że nie zauważają:

 • stosu naczyń w zlewie, które już same przemawiają “umyj nas”
 • pełnego kosza na śmieci, który lada dzień witać ich będzie w progu domu samodzielnie
 • kurzu - nie pytaj faceta, o to czy trzeba pościerać z mebli kurz, on zawsze powie, że nie, przecież zrobił to dwa tygodnie temu, więc jest czysto
 • paprochów i/lub plam na podłodze - chyba, że jest to np. makaron, który przyklei mu się do skarpetki bądź poślizMgnie się na maśle, które wcześniej dziecko starannie w tą podłogę wtarło
 • zagnieceń - faceci mają stanowczo zawyżony stopień tolerancji na zagniecenia, to co kobieta uważa za konieczne do wyprasowania, facet bez mrugnięcia okiem założy twierdząc, że wszystko jest ok
 • skarpetek na podłodze - w momencie, kiedy mężczyzna ściąga skarpetki ze stóp, stają się one dla niego niewidzialne.
Na szczęście, a może raczej nieszczęście dla nas kobiet, owo pogorszenie wzroku jest jednak wybiórcze!

Każdy mężczyzna z farmaceutyczną precyzją, po jednosekundowym rzuceniu okiem na wyciąg bankowy jest w stanie zauważyć o ile więcej wydałyśmy na zakupach od tego co zadeklarowałyśmy wcześniej. Wada ta też nie ujawnia się podczas oględzin samochodu - faceci zauważają nawet najmniejszą mikro ryskę, która “przypadkowo” pojawi się na ich samochodzie. Trzecim wyjątkiem od reguły jest zjedzenie ich kabanosa z lodówki. Tak, to też widzą, nawet wiedzą ile kabanosów zostało zjedzonych pomimo tego, że nadal jest ich pół lodówki.

Niestety na tym “wybiórczość” się kończy.

Drogie Panie, Amerykańscy naukowcy nie mają dla nas dobrych wiadomości. Wybiórczy słaby wzrok nie jest uleczalny. Nie pomagają lata małżeńskiej musztry, powtarzanie stukrotne tego samego itp. Jest szansa na chwilową poprawę, poprzez wielokrotne narzekanie na jedną rzecz. Niestety po czasie wszystko wraca do fazy początkowej.
Jedynym wyjściem jest wskazywanie im palcem to, czego od nich oczekujemy.

Taka podpowiedź dla Was Drogie Panie: jeśli chcemy np., by mężczyzna posprzątał po obiedzie nie mówmy mu, że ma pozmywać talerze, bo zrobi tylko to. Koniecznie musimy dokładnie określić, że trzeba pozmywać, umyć zlew, piec itp.

Niestety nie ma dla nas ratunku, z genetyką nie wygramy.


To Cię może zainteresować

15 komentarze

 1. haha dobre :) i niestety bardzo często prawdziwe ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ha ha ha.. Dobre. Wiele w tym prawdy, choć mój zauważa bałagan wybiórczo. Jeśli akurat gotuję obiad to nie widzi stosu garów czy śmieci do wyniesienia. Ale jeśli siedzę z laptopem na kolanach, to gary i śmieci widzi i szuka mi rozsądnego zajęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo nawet nie chcę wyobrażać sobie jakby we mnie się zagotowało w takim momencie ;)

   Usuń
 3. Ależ się uśmiałam dzięki Tobie! Co może być bardziej przyjemnego niż poranek przy herbatce, z laptopem na kolanach i tekstem, który wywołuje uśmiech ? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana nawet nie wiesz jak ja się cieszę, że wywołał u Ciebie taką reakcję :)

   Usuń
 4. Jeśli chodzi o nas, to to sama prawda. Zwłaszcza z cudowną poprawą wzroku względem konta bankowego. :D
  Ps.: Piękne kolczyki ma Mała Zet. Jak Wam poszło przy przekłuwaniu? Też to rozważam, ale trochę się boję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wiem co oni tak te pieniądze liczą i pilnują ;)
   Przekłuwanie poszło bardzo sprawnie, bez bólu i płaczu. Bałam się bardzo, długo się zastanawiałam, ale finalnie jestem zadowolona.

   Usuń
 5. Zgadzam się :) poza tym jeśli już będziemy dawać polecenia i faktycznie powiemy dokładnie co ma zrobić, musimy pamiętać, że pamięć mężczyzny jest wybiórcza i zapamięta tylko początek, coś ze środka i koniec ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz, bardzo cenne spostrzeżenie;) To najlepiej powiedzieć część, a jak będzie kończyć dorzucić resztę ;)

   Usuń
 6. Oj tak, mój bałagan widzi dopiero gdy w domu wygląda jak na wysypisku. Od czasu do czasu zostawiam burdel by go wreszcie zauważył. Najczęściej niestety na uświadomieniu się kończy bo natura chyba rąk do sprzątania go pozbawiła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko kwestia wprawy, częściej zaganiaj go do pomocy i przypilnuj czy robi dobrze ;)

   Usuń
 7. Trafiłaś w samo sedno ;-) A kolczyki wyglądają cudownie ;-)

  OdpowiedzUsuń

FACEBOOK