Noce igraszki rodziców

20:32

Gdy zapada noc w ludziach budzą się instynkty. Oddają się oni wtedy czynnościom, na które czekali przez cały dzień, a może nawet dłużej.

Imprezowicze z szaleństwem w oczach oddają się rytualnej wędrówce od klubu do klubu w poszukiwaniu najlepszego miejsca, w którym zmieszczą się na parkiecie, by móc rozpocząć swój taniec godowy, czyli mówiąc prostym językiem potrząsać pewnymi partiami ciała nie rzadko w sposób mało skoordynowany.

Studenci z wielkim trudem, pod wpływem hektolitrów kawy zanurzają się w nauce, zaliczając kolejne “rozdziały” anatomii człowieka (kierunek studiów nie ma znaczenia, anatomia jest na każdym:).

Pracoholicy ze słuchawkami na uszach prowadzą kolejne videokonferencje, bądź wystukują rytm na klawiaturze swojego nowiutkiego laptopa . Rytm ten uspokaja ich skołatane nerwy, zwiastując im rychły awans.

A co w tym czasie robimy my, Rodzice?
My oddajemy się hedonistycznej uciesze. Z obłędem w oczach, radością i w pełnym skupieniu robimy to co lubimy najbardziej!

Spełniamy się.
Spełniamy się jako rodzice, przygotowując dla naszych dzieci przyjęcia urodzinowe, stroje na bale przebierańców lub prezenty gwiazdkowe, by jak najdłużej wierzyły w magię Świętego Mikołaja.

Dążąc tym tropem i chęcią podarowania Małej Zet tego, co najlepsze, zebraliśmy z Mr Rightem do kupy nasze braki uzdolnień do wszelkich handmadów i postanowiliśmy przygotować dekoracje na jej pierwsze urodziny. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się to prostsze niż początkowo przypuszczałam. Choć muszę przyznać, że dwie noce zarwaliśmy, ale czego nie robi się dla uśmiechu dziecka.
Wykonaliśmy pierwsze w naszym życiu girlandy, chorągiewki i koronę, dla Małej Księżniczki!

Co było nam potrzebne oprócz chęci oczywiście?

 • Brystol (my wybraliśmy w trzech kolorach różowym, fioletowym oraz białym)
 • Nożyczki
 • Linijkę - najlepiej długą, chociaż my poradziliśmy sobie bez, za linijkę służyły nam podkładki na stół (potrzeba matką wynalazków)
 • Sznurek lub tasiemkę
 • Klej (można użyć również zszywacza ale wygląda to mniej estetycznie i jest mniej bezpieczne przy małych dzieciach)
 • Wykałaczki
 • Taśma klejąca
 • Ołówek
 • Coś do pisania

Aby zrobić girlandę trzeba odmierzyć trójkąty na brystolu, w naszym wypadku miały one wysokość 18 cm, a ich podstawa miała długość 6cm. Teraz czas na żmudne wycinanie. Tnij długimi cieciami to zmniejsza ryzyko nierówności. Wycięte trójkąty naklejamy na tasiemkę. My wykorzystaliśmy tasiemkę prezentową (w końcu to okres świąteczny ;). Dzięki temu mogliśmy delikatnie zagiąć brystol wokół tasiemki, by trójkąty lepiej się trzymały. Gotowe! Teraz szukaj miejsca na zawieszenie ozdoby:)

Chorągiewki do Muffin wykonaliśmy również z brystolu, drugim elementem były wykałaczki. Odmierzyliśmy paski o długości 14 cm i szerokości 2cm. Końce możesz wyciąć w dowolny kształt. Zaginasz w połowie i przyklejasz do wykałaczki. Na chorągiewkach możesz umieścić dowolne hasła. W naszym przypadku były to: “Roczek Zosi”, “Pierwsze Urodziny”, “Zosia”, “Roczek”. Gotowe! Teraz piecz muffiny, żeby było w co powbijać chorągiewki.

Proste prawda? To do dzieła!


Ja wiem, że można zamówić mnóstwo  pięknych i kolorowych gotowych ozdób urodzinowych na Allegro, Instagramie i innych platformach oraz stronach www. Na pewno będą wykonane z większą dokładnością. Jednego jednak nie będą miały - miłości i na 100% nie przyniosą Wam takiej satysfakcji, jak te zrobione własnoręcznie, nawet jeśli nie będą idealne. Może będą lekko krzywe, może nie do końca dobrze sklejone ale i tak będą najpiękniejsze.
To Cię może zainteresować

7 komentarze

 1. Świetny pomysł. Roczek mojej córci wypada w Wielkanoc, w związku z tym organizujemy przyjęcie dla najbliższych w domu. Jeszcze dużo czasu ale już wymyśliłam, że u nas będą królować pompony z bibuły, które przypominają kwiaty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł z tymi pomponami! My świętowaliśmy dwa razy mały beforek 23.12, a później impreza w restauracji 26.12

   Usuń
  2. W moich okolicach odmówiono nam organizacji przyjęcia w święta :( w sumie jakbym miała iść do pracy w taki dzień też bym nie była zadowolona, zatem będziemy mieli 17 gości w domu + energiczna jubilatka... będzie wesoło :D
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy! Ciężko było się zdecydować ;)

   Usuń
 3. U nas było bardzo podobnie na roczek :D Girlandy z napisem ROCZEK, i własnoręcznie zrobione ozdoby na słodki stół, tylko na pomysł z koroną nie wpadłam ;)

  OdpowiedzUsuń

FACEBOOK