Przeczytaj, zanim strzelisz FOCHA

21:04Jesteśmy Polakami, Jesteśmy Marudami i to jest prawda niepodważalna. Czy tak musi być?

Jest listopad, to oznacza, że mamy już daleko posuniętą jesień. Jak na razie jest całkiem przyjemnie. Jest słońce, jest ciepło (no może poza porankami i wieczorami, ale w tych godzinach i tak siedzimy w domu, więc dupki nam nie marzną;). Chociaż z drugiej strony można znaleźć mnóstwo powodów do narzekania: szybko jest ciemno, trzeba się ciepło ubrać. Tak przechodząc przez wszystkie kategorie i aspekty naszego życia można znaleźć tysiąc pięćset powodów na strzelnie klasycznego Focha na życie.

Ale po co?
Czy nie lepiej pomyśleć o pozytywach?
Jasne, że lepiej!

Dlatego za radą Matki Polki Fanaberię przedstawiam Wam moją listę TOP TEN pozytywnych słów:
 1. MAMA – najpiękniejsze słowo na świecie, bezkonkurencyjnie wygrywa w każdym moim rankingu, chce je słyszeć każdego dnia, ciągle, jeszcze raz, i jeszcze, i jeszcze (wiem, że będę kiedyś tego żałować i będę marzyła, żeby wreszcie dziecko przestało mnie wołać!), Mr Right codziennie próbuje przekonać Małą Zet, żeby jednak mówiła TATA, ale łatwiej przychodzi jej mówienie MAMA :P
 2. RODZINA – powód do życia i jednocześnie powód do ucieczki na koniec świata.
 3. ZOSIA, ZOSIEŃKA, ZOSIEK, ZOŚ – kocham to imię, jest piękne, czy jestem nieobiektywna?  
 4. DRZEMKA – mamy, wiecie o co chodzi, prawda? Bardzo lubię kiedy Mała Zet ucina sobie drzemkę!
 5. BIAŁA CZEKOLADA, OD KTÓREJ TYŁEK NIE ROŚNIE – jak ja bym chciała taką znaleźć, ale na razie pozostało mi jeść i łudzić się, że kiedyś pójdzie to w cycki (tak jestem czekoladoholiczką!)
 6. SŁOŃCE – uwielbiam je. Zauważyliście, że nawet jak pomyślicie o słońcu to się uśmiechacie? Ja jestem na baterie słoneczne!
 7. MASZ KOMENTARZ – jaram się tym! Jaram się każdym komentarzem, mam palpitację serca na informację „You have Got a mail!”
 8. MASZ TUTAJ KARTĘ DO BANKOMATU BEZ LIMITU IDŹ NA ZAKUPY, DO FRYZJERA, KOSMETYCZKI ITP. – taaaak chciałabym to usłyszeć, mam nadzieję, że to czytasz Mr Righcie ;)
 9. PIĘKNIE WYGLĄDASZ – która z Was nie chciałaby tego słyszeć? Mr Righcie mam nadzieję, że to też czytasz – proszę częściej, ale nie za często bo zacznę coś podejrzewać i stwierdzę, że to nie jest szczere, ale nie za rzadko, bo stracę pewność siebie i też zacznę coś podejrzewać. Kochanie znajdź złoty środek :P
 10. NIE WYGLĄDASZ NA SWÓJ WIEK – tak, tak, tak! Doszłam do tego wieku, że uwielbiam jak ktoś odejmuje mi lat, a jak zapyta o dowód to już wpadam w ekstazę, Myślę, że z wiekiem będzie się to co raz bardziej nasilało;)

Uff znalezienie 10 pozytywnych słów było trudne! Pierwsze punkty poszły łatwo, im dalej tym trudniej!

Jakie Wy macie ulubione, pozytywne słowa?
Co byście dopisały? 

PS. Czy mi się wydaje, czy moje TOP znowu zdominowało moje macierzyństwo? Plus odrobina próżności? ;)

To Cię może zainteresować

3 komentarze

 1. Ja bym jeszcze dodała: "Ja pójdę z mała na spacer, a Ty się zrelaksuj." :) i nawiążę do imienia - mnie też się podoba Zosia. Ogólnie mamy z mężem słabość do tradycyjnych imion, a Zosia już jest w rodzinie, więc wyszła Antosia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też mamy słabość do takich imion ;) Antosię tez rozważaliśmy :P

   Usuń
 2. Ahh i zapomniałam nawiązać do głównego tematu - znacznie ułatwi nam życie, gdy zamiast zaczniemy narzekać (że za gorąco, za zimno, za deszczowo itd.), zaczniemy cieszyć się nawet z najmniejszych, ale pozytywnych rzeczy. I każdą wolną chwilę celebrować z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń

FACEBOOK