Bądź pierwsza i daj MU w twarz!

09:21

Nie daj się zabić! Walcz o siebie! Twoje życie zależy od Ciebie! Bądź odpowiedzialna! Tyle i tyle osób umiera! – nie będą w tym poście wykrzykiwała i po tysiąckroć wypisywała tych haseł. Ty sama doskonale wiesz i ja też doskonale wiem, że mnie w nie posłuchasz. Masz swój rozum. Swoje życie, w którym masz od groma obowiązków. Jest dom, praca, mąż, dzieci, obiad, pranie, fryzjer, kosmetyczka, siłownia, brudne podłogi i tylko Ty sama wiesz co jeszcze.

Nie jesteś najważniejsza na świecie.
Nawet dla samej siebie nie jesteś najważniejsza. Jesteś MAMĄ, więc to oczywiste, że najważniejsze będą dla Ciebie dzieci. To co jest ich potrzebą zawsze będzie na pierwszym miejscu. Zanim zrobisz coś dla siebie, zadbasz o to by one i ich potrzeby były zaopatrzone w 100%. Chwała Ci za to! Tak powinno być.

Twoje dzieci oprócz potrzeb takich oczywistych jak jedzenie, ubrania, czysty dom, czułość, miłość, mają również inną bardzo ważną potrzebę. Potrzeba ta składa się z kilku „drobniejszych” potrzeb, które można zamknąć w jednym, najpiękniejszym słowie na świecie. To słowo (i zarazem potrzeba) to MAMA.

Twoje dzieci chcą trzymać Cię za rękę podczas stawiania pierwszych kroków!
Twoje dziecko chce byś przykleiła mu plaster na kolano, gdy upadnie podczas nauki jazdy na rowerze.
Twoja córka chce byś zrobiła jej warkocze, gdy pierwszy raz pójdzie do przedszkola.
Twój syn chce być trzymała go za rękę, gdy 1.09 po raz pierwszy pójdzie do szkoły.
Twoja córka chce opowiedzieć Ci o swojej pierwszej miłości.
Twój syn chce byś zrobiła mu awanturę, gdy pierwszy raz przyjdzie pod wpływem do domu.
Twoja córka chce byś pomogła jej ubrać suknię ślubną w dniu jej ślubu.
Twój syn chce byś wspierała go, gdy na świat będzie przychodziło jego pierwsze dziecko.

Chcesz im to odebrać?

Jeśli tak, to nie zmieniaj niczego. Żyj jak do tej pory, mijając wielkim łukiem gabinet lekarski. Później nie narzekając na nic połóż się za życia w grobie, by nie robić problemu rodzinie po śmierci.

Jeśli jednak chciałabyś towarzyszyć swoim dzieciom w tych wszystkich ważnych dla nich momentach to dołącz się do pospolitego ruszenia, które rozpoczęła Anielno.pl i chwyć za telefon. Rozmowy i tak masz pewnie darmowe, więc nie tłumacz się pustym kontem. No wyłącz ten FB i dzwoń do lekarza. Zaskocz raka, nim on zaskoczy Ciebie!


Przyznaję się i uderzam w pierś, że od pół roku odkładam zrobienie cytologii. Jednak dzięki tej akcji mam już umówiony termin u ginekologa. Teraz Twoja kolej.

„Idzie rak, nieborak, … daj mu w pysk, niech się nie panoszy”! 
To Cię może zainteresować

3 komentarze

 1. Większość kobiet wychodzi z założenia - Mnie to nie dotyczy, - Ja mam czas... A potem przychodzi płacz, krzyk i niedowierzanie... Wizyta u lekarza to kilkanaście minut, ale cholernie cennych i znaczących dla Naszego zdrowia. Nie warto odkładać tego na później, lepiej mieć pewność i żyć z pewnością, że nic Nam nie dolega! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli wynik ma nie być pozytywny to lepiej o tym wiedzieć wcześniej, kiedy jest jeszcze możliwość leczenia

   Usuń
 2. Mądre słowa. Ja badam sie regularnie, bo chcę w każdym ważnym momencie być przy moim dziecku

  OdpowiedzUsuń

FACEBOOK