Znów być piękną. Kilka prostych tricków na poprawę urody

09:54Kosmetyczka, fryzjer, siłownia, dietetyk, stylista i Czort wie kto jeszcze jest nam potrzeby, żeby czuć się atrakcyjną. Jesteśmy w końcu kobietami, więc nie ma co ukrywać, że jest to dla nas bardzo istotne. Nie zaprzeczaj, bo nie uwierzę jeśli mi powiesz, że nie  obchodzi Cię to jak wyglądasz.

Dlatego przygotowałam dla Ciebie jednocześnie najprostszą i najtrudniejszą do wykonania rzeczy by czuć się piękną!


Wpadłam na nią pewnego wieczoru i gwarantuję Ci, że ona działa!!
Wzięłam prysznic, nałożyłam na siebie milion balsamów, maseczkę, odżywki do włosów i pierdyliard innych mazideł. "Teraz będę piękna" - tak sobie pomyślałam. Wyszłam do przedpokoju, stanęłam przed naszym wielkim lustrem i .... stwierdziłam, że dupy nie urywa, a producenci tych wszystkich cudowności za które pół wypłaty zniknęło to kłamcy! Niestety duże lustro uwypukla dużo mankamentów. To ja się pytam w tym momencie kto wpadł na pomysł zakupienia takiego wielkiego ustrojstwa? Dobra nie odpowiadajcie.  

Stoję przed tym lustrem, widzę obraz nędzy i rozpaczy, więc doszłam do wniosku, że muszę przynajmniej wymyślić co zrobić, by coś z sobą zrobić. Jak poczuć się piękną? Znacie radę wszystkich motywacyjnych GURU? Postanowiłam wprowadzić ją w życie. Stoję i mówię sama do siebie „Jesteś piękna” – no i nie wytrzymałam, parsknęłam śmiechem! Co Ty dziewczyno pieprzysz! Ty siebie widzisz!

Grunt to nie poddawać się, więc powtórzyłam jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz. Wiecie co? Złamałam się i faktycznie nie ma tragedii.

Kobieta która urodziła dziecko jest PIĘKNA, każda BEZ WYJĄTKU.

Nie szkodzi, ze Twój brzuch nie jest idealnie płaski lub ma rozstępy. Ten brzuch przecież stworzył coś najpiękniejszego! Stworzył malutkie rączki, nóżki, ten zadarty nosek, policzki z dołeczkami, ruchliwe paluszki. Ten brzuszek jest świadectwem na to, że jesteś CUDOTWÓRCĄ! A TWÓJ BRZUCH JEST PIĘKNY!

Piersi nie są już tak jędrne jak kiedyś? Przez to nie czujesz się w pełni kobieca? Bzdura! Właśnie to  świadczy o tym, że jesteś kobieca i wyjątkowa. Dałaś z siebie to co masz najlepszego! Kto inny potrafiłby zapewnić Twojemu dziecku lepszy pokarm od Ciebie? TWÓJ BIUST JEST PIĘKNY!

Nie masz talii osy? Tu i ówdzie zostało troszkę więcej ciałka? I co z tego! To wszystko jest tylko i wyłącznie efektem miłości, a kobieta ubrana w miłość jest najpiękniejsza!

Kochane zatem od dzisiaj codziennie pracujmy nad swoją samooceną! Powtarzajmy sobie kilka razy dzienne „jestem piękna”, bo to przecież prawda! Te wszystkie drobne niedoskonałości są świadectwem na to, że jesteśmy cudotwórcami. Nie ma bardziej kobiecej osoby od MAMY!

JESTEŚ PIĘKNA BO JESTEŚ MAMĄ!
To Cię może zainteresować

6 komentarze

 1. Nasze ciało poświęca się dla nowego życia więc odwalamy kawał dobrej roboty ;-) warto akceptować swoje ciało, nawet jeśli nie jest idealne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akceptacja ciała po porodzie nie jest łatwa, ale da się to zrobić :)

   Usuń
 2. Trudno się zaakceptować po urodzeniu dziecka, zwłaszcza jeśli nasze ciało bardzo się zmieniło. Ja do tej pory tak do końca jeszcze go nie akceptuję, chociaż nauczyłam się żyć z tym, że już tu i ówdzie nie jest tak jędrne jak kiedyś a i kilka zmarszczek po stresach i nieprzespanych nocach przybyło:) Ważne, by mieć świadomość swoich atutów i te przekuwać w sukces, starać się przyćmić nimi nasze inne niedoskonałości:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My kobiety już tak mamy, że zawsze znajdziemy jakieś niedoskonałości u siebie i ciężko nam siebie zaakceptować. Urodzenie dziecka to przewrócenie wszystkiego do góry nogami, łącznie z ciałem, ale da się z tym dojść do porządku :)

   Usuń
 3. Kobieta po porodzie staje się bardziej świadoma swojego ciała, ale niestety i tak często musi czytać takie teksty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jednej strony często mając dziecko czujemy się bardziej kobieco a z drugiej strony jesteśmy dla siebie bardzo krytyczne ;)

   Usuń

FACEBOOK