Kim powinien być TATA?

09:07Wielkimi krokami zbliża się 23.06! Nie trzeba wszystkim tłumaczyć do to za dzień. Skoro był już Dzień Matki to znaczy, że czas na Dzień Ojca.

Tego, że Mamy są wspaniałe, kochane, najpotrzebniejsze na świecie (i co jeszcze byście dopisały?) to nie trzeba nikomu mówić i o tym zapewniać. To jest tak oczywiste jak to, że doba składa się z 24 godzin (wiem, że to stanowczo za mało, ale co zrobić…). To, że potrafimy wszystko zrobić przy dziecku najlepiej to też nie jest tajemnicą – przynajmniej tak nam się wydaje. Jednak w życiu dziecka jest jeszcze jedna bardzo ważna osoba. Jest nią Tata. Nie Ojciec, bo nim może być każdy, ważny jest właśnie TATA.


To oczywiste, że Syn potrzebuje Taty by mogli wspólnie grać w piłkę, majsterkować, rozmawiać o samochodach, grać w męskie gry i robić wszystkie inne „męskie” sprawy.

Może się wydawać, że Tata w życiu córki jest mniej ważny, a to jest całkowita bzdura!

Kim powinien być Tata dla córki?
 1. Powinien być tym, z którym „konie można kraść”, by wiedziała, że  zawsze może na niego liczyć.
 2. Powinien być tym, który powoduje, że nudne popołudnie przestaje być nudne, a staje się pełnym wygłupów i śmiechu rodzinnym popołudniem, by w przyszłości wiedziała, że w życiu liczy się również zabawa i luz.
 3. Powinien być tym, który w tajemnicy przed mamą spełnia zachcianki swojej córki, by była przez niego trochę rozpieszczona.
 4. Powinien być tym, który swoim zachowaniem i słowami kierowanymi do niej zbuduje jej poczucie wartości, by w przyszłości wyrosła na pewną siebie kobietę.
 5. Powinien być tym, który będzie zapewniać ją, że jest jego księżniczką i jest najpiękniejsza na świecie, by w przyszłości nie miała kompleksów.
 6. Powinien być tym, który przekaże jej prawidłowy wzorzec mężczyzny, by w przyszłości potrafiła stworzyć udany związek.
 7. Powinien być tym, który nauczy ją pływać, jeździć na rowerze, grać w piłkę, by w przyszłości nie bała się wyzwań.
 8.  Powinien być tym, który nie wstydzi się bawić z nią lalkami i maskotkami, by w przyszłości wiedziała, że jej potrzeby są ważne.
 9. Powinien być tym, który na dobranoc przeczyta bajkę, zaśpiewa kołysankę, by wiedziała, że jest dla niego ważna.
 10. Powinien być tym, który nie wstydzi się powiedzieć Kocham Cię, by zawsze czuła się przez niego Kochana.


Nie jest łatwo być dobrym Tatą, trzeba się nad tym sporo napracować, ale wiecie co DA SIĘ.

Skąd to wiem? Bo ja właśnie takiego Tatę mam.

Między innymi dzięki niemu jestem taka jaka jestem: pewna siebie, ale nie zarozumiała, nie zakompleksiona, choć znam swoje niedociągnięcia, odważna, ale nie lekkomyślna, ale przede wszystkim to dzięki niemu czułam i nadal czuję się kochana!

Takiego taty można życzyć każdej córce!

I wiecie co? Moja córka też ma takiego TATĘ. Mr Right takim właśnie Tatą stara się być dla Małej Zet. Jest w niej szaleńczo zakochany, a ona jest jego Córunią Tatusia! To sprawia mi ogromną radość, bo wiem z własnego doświadczenia jak ważne jest to dla Córki i jak wiele dzięki temu zyska.

A Waszym zdaniem jaki jeszcze powinien być TATA?
To Cię może zainteresować

10 komentarze

 1. Racja, taki tata to skarb :) Moja córka ma wspaniałego tatę i cieszę sie z tego ogromnie!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tata jest ogromnie ważny w życiu dziecka. Widzę to po mojej córce. Dużo czasu razem spędzają, rozmawiają o "innych" tematach niż ja z córką. Specyficzna relacja, bardzo silna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetne, że mają takie dobre relacje :)

   Usuń
  2. To świetne, że mają takie dobre relacje :)

   Usuń
 3. Zdecydowanie rola ojca jest bardzo istotna w życiu dziecka. bez względu czy jest małym dzieckiem czy już dorosłym człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. dobre relacje z tatą to podstawa :)

  Zapraszamy do nas: http://double-dreamers.blogspot.com/2015/06/wait-for-holiday.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niestety taty nie miałam, ale wszystkie punkty spełniała wzorowo moja mama. Odkąd jej nie ma to zrobiła sie dziura w sercu... Na szczęście moje dziewczyny maja swojego kochanego tatę. Ktory poza wymienionymi przez Ciebie wymyśla tez najgłupsze zabawy swiata, ale wywołując tym uśmiech na ich twarzach sprawia ze nawet nie mogę sie złościć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taka mama to duży skarb!

   a Twoje dziewczyny mają dużo szczęścia bo nie ma jak wygłupy z tatą ;)

   Usuń
 6. Fajnie to napisałaś. Mój Tata był dla mnie rewelacyjny jak byłam malutka, mam masę wspomnień. Dojrzewanie go trochę przerosło, ale teraz znowu jest fajnym dziadkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorastanie to ogólnie trudny czas. Dla rodzica i dziecka. Czasami trudno tacie zaakceptować, że Mała Córeczka dorasta i trochę więź może się rozluźnić. Ważne, żeby zbudować nową, na nowych zasadach :)

   Usuń

FACEBOOK